Transportery grippowe– wykorzystywane są głównie jako połączenia dwóch linii transportujących, które znajdują się na różnych poziomach (kondygnacjach). Kierunek ruchu towarów może odbywać się w górę lub w dół, a łańcuchy dobierane są w zależności od masy i specyfiki transportowanych produktów.
Zabezpieczenia maszyn– obejmować mogą systemy ścianek siatkowych, które stosuje się w celu zabezpieczenia przed wypadkami. Projektowane są tak, aby nie zakłócać pracy urządzeń i zapewnić swobodny przepływ elementów w obrębie maszyny.
Przenośniki rolkowe o napędzie sekcjami za pomocą elektrorolek – to grupa przenośników rolkowych, wykorzystywanych przy bardziej skomplikowanych liniach produkcyjnych. Część rolek w transporterach zasilana jest prądem stałym o napięciu 24 V (tzw. elektrorolki), z których napęd przekazywany jest na pozostałe rolki za pomocą okrągłych pasków gumowych. Każda elektrorolka ma własny napęd i może być osobno […]
Wygrodzenia siatkowe – systemy ścianek działowych wykorzystywanych w magazynach, projektowane przy jednoczesnym uwzględnieniu zasad bezpieczeństwa oraz niezakłócania pracy magazynu. Wygrodzenia siatkowe stosowane są głównie w celu zabezpieczenia niebezpiecznej strefy magazynowej, wydzielenia poszczególnych obszarów magazynowych, jako zabezpieczenie regałów przed niekontrolowanym upadkiem towarów, a także jako wygrodzenie urządzeń przed dostępem osób nieuprawnionych.
Przenośniki stacjonarne – przenośniki przymocowane na stałe do podłoża. Umożliwiają transport ładunków z miejsca A do miejsca B za pomocą sił grawitacji, rąk ludzkich bądź napędu.
Przenośniki roleczkowe lekkie – są to przenośniki o dużym stopniu elastyczności. Mogą być wykorzystywane w miejscach, gdzie wymagana jest mobilność urządzenia, bardzo dobrze sprawdzają się jako końcowe części linii pakujących. Konstrukcja jest lekka, dzięki czemu jest on podatny na manewrowanie – można ustawiać go w niemal każdy kształt, nawet pełne koło.
Przenośniki grawitacyjne ślizgowe – przenośniki służące do jednokierunkowego transportu towarów w wyniku działania siły ciążenia. Powierzchnia przenośnika jest nieruchomą gładką pochylnią, wspartą na ramie konstrukcji. Powierzchnia robocza może być nachylona pod różnym kątem (przeważnie w granicach 30-50o).
Przenośniki grawitacyjne – przenośniki służące do transportu towarów w wyniku działania siły ciążenia (grawitacji). W tym celu powierzchnia przenośnika jest pochylona pod kątem. W języku angielskim przenośniki grawitacyjne określane są jako gravity conveyors a niemieckim Schwerkraftförderer
Przenośniki roleczkowe – wykorzystywane są do transportu wielu produktów, zwłaszcza tych o małych wymiarach i o dużej podatności na odkształcenia. Przenośnik złożony jest z ramy nośnej, w której osadzone są roleczki wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego.
Definiuję się tak samo jak automatyczne układnice.Na układnicy transportowane są jedynie palety. W języku angielskim układnice określane są jako Stacker cranes a w jezyku niemieckim Regalförderzeuge