91 311 39 50 info@intralog.pl
Intralog logistyka magazynowa - logo

Hart Sp. z o. o.

Firma HART z Opola, powstała w 1990 roku. Przedmiotem działania jest sprzedaż hurtowa części do samochodów, motocykli oraz konfekcjonowanie towarów pod prywatnym brendem HART. Oferta hurtowni skierowana jest do placówek handlowych i warsztatów usługowych branży motoryzacyjnej.

W Styczniu 2009 roku została uruchomiona stacja konsolidacji zleceń magazynowych. Przepustowość stacji to kilkaset kuwet na godzinę. O bezpieczeństwo pracownika dbają automatyczne drzwi przesuwne. W stacji konsolidacji zastosowano najnowsze dostępne technologie: sterowniki PLC Simatic-57 produkcji firmy Siemens, przenośniki akumulacyjne najnowszej generacji, czytniki kodów kreskowych Sick, technologię pick-to-light. System informatyczny sterujący stacją został stworzony specjalnie na potrzeby projektu. Stabilną i wydajną pracę systemu zapewnia technologia firmy Oracle.

Ze względów organizacyjnych magazyn jest podzielony na strefy kompletacji. Zamówienie klienta po wprowadzeniu do systemu zarządzania magazynem w formie zlecenia wydania, jest automatycznie dzielony na części. Pracownik pracujący w danej strefie otrzymuje tylko fragment odpowiadający jego strefie. Proces kompletacji zlecenia uruchamiany jest równolegle we wszystkich strefach. Każdy z pracowników po skończeniu kompletacji, odkłada pojemnik na przenośnik rolkowy i przystępuje do realizacji następnego zlecenia. Pojemniki ze stref zbierania są automatycznie transportowane do strefy wysyłki. Pojemniki dojeżdżają do strefy w różnej kolejności i mogą dotyczyć różnych zleceń.

Uporządkowanie kolejności pojemników realizowane jest przez stację konsolidacji zleceń. Sercem stacji są dwa automatyczne regały karuzelowe. Każdemu zleceniu przydzielona jest dynamicznie półka. System automatycznie identyfikuje dojeżdżający pojemnik i uruchamia regał karuzelowy. Właściwa półka, odpowiadająca danemu zleceniu, podjeżdża automatycznie. Dodatkowo wyświetlacz pick-to-light wskazuje gdzie należy umieścić pojemnik. W momencie, gdy w regale karuzelowym skompletujemy wszystkie pojemniki dotyczące danego zlecenia, automatycznie podjeżdża półka z pojemnikami. System pick-to-light wskazuje, które pojemniki należy wyładować z regału do pakowania w pojemniki wysyłkowe.

  • 42
  • 39
  • 41
  • 40
  • 38
  • 37
  • 36